NJRPA FORMER PRESIDENTS

Year  Name
1928 Philip LeBoutiler, Irvington
1929 Francis Haire, East Orange
1930 F.S. Mathewson, Union Co.
1931 Reeve Harris, Passaic
1932 C.E. Emmons, Bloomfield
1933 Daniel Neal, Cranford
1934 Roy Schlenter, Plainfield
1935 Lewis R. Barrett, Newark
1936 John Fox, Millburn
1937 Arthur T. Noran, Elizabeth
1938 Harlan Kennedy, Summit
1939 Ernest Siebert, Newark
1940 John Rowley, East Orange
1941 Leroy Wilsey, Essex Co.
1942 Robert Crawford, Montclair
1943 Philip LeBoutiler, Irvington
1944 C.E. Emmons, Bloomfield
1945 Allan Krim, Newark
1946 Richard Rodda, Teaneck
1947 Frank Krysiak, Linden
1948 George Bauer, Millburn
1949 George T. Cron, Union Co
1950 Dyer T. Jones, Maplewood
1951 Joseph T. Owens, Caldwell
1952 Alan Heil, Montclair
1953 Frank Sabino, Leonia
1954 Robert D. Sisco, Livingston
1955 Monte Weed, Fair Lawn
1956 Frank E. Evans, Maplewood
1957 Graham Skea, East Orange
1958 Jack W. Moody, Middletown
1959 Harold Login, Jersey City
1960 Ralph Sternadori, Somerville
1961 Carl J. Perina, Irvington
1962 David C. Goodwin, Trenton
1963 Donald Joyce, Tenafly
1964 Ralph S. Cryder, Red Bank
1965 Harry W. Ash, South Orange
1966 Robert Leisher, Summit
1967 Joseph Sharpless, Livingston
1968 Kenneth Thompson, Bridgewater
1969 D. Thomas Guida, Tenton
1970 Bruce Keeler, Somerset Co
1971 Russell Myers, Morris Co
1972 Michael B. Berman, Camden Co
1973 James Truncer, Monmouth Co
1974 Robert Kniss, Cranford
1974-75 R. Donald Barr, Princeton
1975-76 Jack Birmingham, Union Co
1976-77 Donald Cardea, Camden Co
1977-78 Paul Angell, Englewood
1978-79 Barry Lock, Hunterdon Co
1979-80 Gary Forbes, Pequannock
1980-81 Jacquelyn Stanley, NJ DCA
1981-82 Cynthia Blodgett, Bridgewater
1982-83 Daniel Gasalberti, Rutherford
1983-84 Gregory Marshall, Hunterdon Co
1984-85 John Maher, Cedar Grove
1985-86 Donald Boccia, Fort Lee
1986-87 Judith Leblein, Leonia
1987-88 D. King-Stovall, South Brunswick
1988-89 Paul Laub, Morris Co
1989-90 James Gwynne, Westwood
1990-91 Laura Botto, Scotch Plains
1991-92 James R Dunwiddie, Somerset Co
1992-93 Peter Wright, Bernards Township
1993-94 Gregg A. Silva, Middletown
1994-95 John G. Trontis, HMDC
1995-96 Daniel Salvante, Essex Co
1996-97 John Saffioti, Marlboro
1997-98 Denise Lanza, Morris Co
1998-99 Jerry Collincini, Manalapan
1999-00 Dolores MacKay, Jackson
2000-01 Wolfgang Albrecht Jr., Bergen Co
2001-02 Nancy S Goldberg, Metuchen
2002-03 Timothy Cronin, Ridgewood
2003-04 Debbra Ann Voorhees, Eatontown
2004-05 Linda Sharkey, Rutgers Univ
2005-06 Dawn Thompson, Neptune
2006-07 Joanne Hunt, Rutgers Univ
2007-08 Beth Richmond, Medford
2008-09 M. Bruce Kaufmann, Westfield
2009-10 Timothy Hill, Highlands
2010-11 Thomas Morris, South Brunswick
2011-12 Don Bogardus, Denville
2012-13 Caren Fishman,
2013-14 Theresa McGettigan-Miller, Moorestown
2014-15 Michele Gropper, Marlboro
2015-16 Mona Cholowinski, Manalapan
2016-2017 Dawn Thompson, Neptune